Tantra a jej filozofia

V dnešnej dobe sa stretnete s rôznymi podobami tantra masáže. Od tých najjemnejších typov až po také, kde sa využívajú prvky BDSM ako sú zväzovanie, výprask či bičovanie. V niektorých salónoch vás sotva pohladia či dokonca objímu. V iných využívajú rôzne pierka, rukavičky, šatky. Čo majú všetky spoločné, je nahota, olej a sexualita. Je to však...

Energia hlbokej sexuálnej extázy je v bežnom živote obvykle nepoznaná. Jej spoznávanie a prebúdzanie v tele ženy si vyžaduje svoj čas. Platí tu tantrické pravidlo: cesta je cieľom.

Nemôžem ti povedať, ktorá cesta či spôsob žitia je pre teba dobrá. To ja neviem. Vieš to iba ty. Iba ty vieš, čo máš rád, čo sa ti páči, čo ťa nadchýna, čo ti robí radosť a berie dych, čo ťa vie rozcítiť, čo ťa vie roztancovať, čo ťa vie vzrušiť či upokojiť.

Rozhovor s Mariannou Púšovou. Marianna je krásna žena, vedomá si svojej ženskosti. Ale vraj to tak nebolo vždy. A tak sme sa stretli a porozprávali sa o jej ceste, ktorá ju priviedla k práci tantrickej masérky.

Můj popis vlastností masérů/ek z obou druhů masáže je obecný a zjednodušující. V reálném životě se rozdíly prolínají, stírají způsobem, jaký už život přináší.

Nahota je prirodzená už od okamihu ako prídeme na tento svet. Je bránou k otvorenosti a pravde o nás. Je vyjadrením toho, ako sme sa dokázali popasovať so svojou zraniteľnosťou a ako prijímame a milujeme samých seba.

Prístup tantry k životu (tantrická vízia) je veľmi radikálna, celkom prevratná a rebelská. Základom je predstava sveta, ktorý nie je rozdelený na nižšie a vyššie časti, ale všetko tvorí jeden celok.