Pokračovanie z časti "O masáži"

01.01.2017

...pokračovanie rozpravy o tantra masáži z časti "O masáži"


Tantra masáž rozhodne NIE JE erotická masáž.

Ak takéto služby v nejakom "tantra" salóne ponúkajú, bohužiaľ to nie je profesionálna tantra masáž, ale erotická masáž či bordel, a tým poškvrňujú dobré meno tantre a tantra masážam. Áno, aj počas tantra masáže pracujeme s erotikou, sexuálnou energiou a intimitou. Ide však o iný stupeň poznania a hĺbku vedomostí, spôsob a formu prevedenia masáže, spôsob narábania so sexuálnou energiou. 

Neklaďte na seba nároky, ako by masáž mala vyzerať, ako by ste sa vy mali počas nej správať, čo by ste mali zažiť a ako by ste mali reagovať. Nechajte to voľne plynúť, pozorujte to, nech sa vo vás deje čokoľvek. Ak cítite, že sa vám chce plakať, plačte. Ak cítite, že sa vám chce kričať a búchať rukami-nohami o matrac, urobte to. Možno sa vám chce smiať, vydávať rôzne zvuky či meniť polohy. Práve niečo (vedome či nevedome) prežívate.

Ako teda pomôcť tomuto liečebnému procesu a pretransformovať tie pocity a emócie? Dovoľte si ich naplno prežívať a spravte tak, ako vám to telo hovorí. Hlava-myseľ sa bude brániť, lebo vie, že sa blíži zmena a ona zmeny nemá rada. Sami potom na vlastnej koži pocítite ten rozdiel v masáži, že nadobudla iný level. Ak sa rozhodnete, že budete iba ležať, nič nerobiť a prijímať masáž, aj to je dobré a v poriadku. Aj vtedy budete vnímať, že sa s vami niečo deje, že sa po masáži cítite inak, že žiarite a máte kopec energie a ľudia si to na vás všimnú.

Je potrebné zmieniť, že nie som v plnej miere zodpovedná za to, čo zažijete počas masáže. Všetko pred masážou vysvetlím, vytvorím bezpečný priestor, v ktorom má teslobodu a možnosť na nové zážitky, a keď si to sami nedovolíte, aby ste sa uvoľnili a poddali sa svojej energii, ktorú máte vo vnútri, ja nespravím nič. Môžem byť tá najlepšia masérka na svete, no ak máte v hlave rozhodnutie, že nie, tak ja nenarobím nič. Spravím masáž, ako najlepšie viem, a ostatné je na vás. Opakujem, nie je zlé, ak pri masáži iba ležíte a bez pohybu si užívate masáž. Alebo ak iný klient tam vzdychá a zmieta sa na matraci. Všetko je v poriadku. Týmto som len chcela poukázať, že ja vám viem ukázať možnosti a spôsoby, no je na vás, či ich využijete a do akej mieri. Ja vás s láskou na vašej osobnej ceste podporím.

Neporovnávajte sa s inými. Každý tantra masáž prežíva inak. Preto je dôležité, aby ste si našli a vydali sa po vašej osobnej ceste životom. Nekopírujte iných, každý máme inú cestu. Môže byť v mnohom podobná tej našej, no každý sme jedineční. Oceňte sa za to, čo všetko ste už zažili, čo všetko ste už zvládli, kým ste sa na vašej ceste stali. To si zaslúži vašu lásku a ocenenie. Buďte na seba hrdí. Ja už som. Pretože, keď sa rozhodnete a prídete ku mne na masáž, znamená to, že by ste radi niečo vo svojom živote zmenili a vybrali ste si na to práve mňa. Máte môj veľký obdiv a ja vám s najväčšou úctou venujem svoj čas.

Okrem toho vám viem ponúknuť možnosť riešiť vaše problémy prostredníctvom Terapií. Je len na vás, na akú formu ste momentálne pripravení. Taktiež ponúkam možnosť zakúpenia darčekových poukazov či permanentiek a rôznych zaujímavých programov terapií a masáží. Dokonca si môžete dopriať balíček Terapia Telo a Myseľ, v ktorom máte jednu tantra masáž a jednu terapiu mysle. 


>>> Čítať ďalšie články <<<