Nahé telo, nahá duša

02.04.2017

Nahota je prirodzená už od okamihu ako prídeme na tento svet. Je bránou k otvorenosti a pravde o nás. Je vyjadrením toho, ako sme sa dokázali popasovať so svojou zraniteľnosťou a ako prijímame a milujeme samých seba.

Nemusí vám byť príjemná predstava ako stojíte nahá na verejnosti. Ale ak sa hanbíte sama pozrieť do zrkadla alebo byť nahá pre svojim partnerom, mali by ste to prehodnotiť a opýtať sa, čo sa za tým skrýva...

​Pozrite sa do zrkadla

Ste to VY, sú to vaše jedinečné krivky. Vaše telo je také, aké je a JE VAŠE, teda zaslúži si vašu lásku. V prvom rade sa nesnažte porovnávať s nejakým trendom, ako by ľudské telo malo vyzerať, aby bolo prijateľné. Žiadna dokonalá krivka ženského tela nie je, vždy existuje len spoločenský trend, ktorý raz propaguje tvary také, potom zas iné. Ale vaše tvary a krivky sú jedinečné, tak ako ste jedinečné vy samé. To je prvá vec, ktorú je potrebné pochopiť ohľadom svojho tela.


Pozrite sa na vaše telo s láskou. Ako na dokonalý výtvor prírody a prijmite ho so všetkými svojimi krivkami. Širšie či užšie boky, prsia menšie alebo väčšie, bože, tá rozmanitosť je predsa tak úžasná! Milujte ju!Druhý pohľad do zrkadla hovorí o tom, že je to vaše telo a to, akým spôsobom sa oň staráte sa na ňom odráža. Ak máte pocit, že sa dostatočne o svoje telo nestaráte alebo mohli by ste sa starať lepšie, počúvnite. V tomto prípade si proste nalejte čistého vína a buďte k sebe úprimná. Prečo? Pretože telo je chrám duše a to znamená, že vzájomne na seba pôsobia. Nie je to len fráza, ale je to jedna z veľkých právd. Príklad. Ak budete vnútorne rozladená, môže sa to odraziť na kvalite vašej pleti. To už vieme, že emócie pôsobia na telo a zdravie. Ale funguje tu aj opačná spätná väzba. Ak vám napríklad bude chýbať fyzický pohyb a teda bunkám kyslík, odrazí sa to aj na vašom vnútornom pocite a nálade. Rovnaký princíp je aj pri strave, ak sa prejedáte, zaťažujete organizmus nevhodnou stravou, odrazí sa to najprv vo vašej rozkývanej emocionalite, až časom na fyzickej úrovni. Ak si trebárs doprajete skvelú masáž alebo výživné vhodné jedlo, aj duša bude uveličená a telo okamžite naberá nové sily. Ono to spolu naozaj krásne súvisí a je to úžasne prepojené, všímajte si to.

Nahota je podvedome prepojená aj s našou zraniteľnosťou či bezbrannosťou. Oblečenie nás zakrýva, čiže zakrýva z časti aj to, kým sme, našu zrkadliacu sa dušu, ktorá je v tele. Nebáť sa odhaliť svoje telo, znamená teda v hlbšej podvedomej rovine aj nebáť sa odhaliť svoje vnútro so všetkým, čo sa v ňom skrýva. Vrátane nelásky a iných negatívnych pocitov, s ktorými sa občas v sebe stretne každý človek. Prijmite ich a učte sa z nich, učte sa im porozumieť kedy a prečo vo vás vznikajú . Je to dar pre váš rast.

Prijmite aj vlastnú zraniteľnosť, patrí k predsa vám.

Zraniteľnosť je úzko prepojená s citlivosťou a vnímavosťou, ktorá je pre svet tak potrebná, aby bol lepší a krajší. Ale ak svoju zraniteľnosť dokážete vnútorne prežiť a zároveň si ponechať schopnosť citlivosti, posilníte sami seba a stanete sa vyrovnanejšou a sebaistejšou.

Ak sa teda učíte prijímať svoje nahé telo, prijímajte zároveň aj svoju dušu a to bezvýhradne. Prijmite svoj životný emocionálny príbeh, akýkoľvek už bol a akékoľvek stopy zanechal na vašom tele. Dávate tak priestor tomu, aby vaše telo našlo svoju samoozdravovaciu schopnosť a obnovilo svoje sily.

Na záver, pozrite sa teda na nahotu tela ako na prirodzenú ozdravnú súčasť vášho života.

Ak sa raz dokážete s veľkou spokojnosťou pozrieť do zrkadla napriek "nedokonalostiam", ktoré sú len prejavom vašej jedinečnosti, spravili ste veľký pokrok. Nahé seansy v dome alebo na záhrade, keď vás nikto nevidí, by sa mali stať vašou bežnou oslavou. Len tak pre radosť a dobrý pocit. Rovnako nahota medzi partnermi by mala byť prirodzená, veď partner je niekto intímne nám najbližší, duševne aj fyzicky. A odvážnejšie si možno trúfnu trénovať aj na nuda pláži, veď prečo nie?

Nahota je prirodzená a radostná! :)
>>> Čítať ďalšie články  <<<