Ktorá je tá pravá tantra masáž?

18.03.2018

V dnešnej dobe sa stretnete s rôznymi podobami tantra masáže. Od tých najjemnejších typov až po také, kde sa využívajú prvky BDSM ako sú zväzovanie, výprask či bičovanie. V niektorých salónoch vás sotva pohladia či dokonca objímu. V iných využívajú rôzne pierka, rukavičky, šatky. Čo majú všetky spoločné, je nahota, olej a sexualita. Je to však iba o tom?

Prečítanie tohto článku ma inšpirovalo k napísaniu pár riadkov. Článok je zaujímavý a kontroverzný. Určite rozpúta mnoho diskusie. S niektorými časťami sa s autorom nestotožňujem, ale to považujem za normálne.

Ak bude 50 ľudí na jednom workshope, každý z nich si odnesie úplne iný zážitok. Workshop bude vnímať úplne z iného pohľadu, cez vlastné "okuliare" a "filtre". Takže spýtajte jednotlivých účastníkov po jeho skončení, ako by opísali workshop a budete sa diviť, či všetci boli na tom istom mieste vôbec. To isté platí aj o masáži.

Nemôžem vám teda povedať, že tento či onen typ je "ten pravý". Každý nech si zvolí to, čo mu/jej momentálne vyhovuje. Čo si však málo ľudí uvedomuje, tantra masáž nie je len o tých pierkach, olejoch a happy endoch. Rozumiem, že niektorí chápu masáž iba ako fyzickú záležitosť na uvoľnenie prebytočného tlaku medzi nohami. Nemám im to za zlé. Skutočnosť je však trochu iná.

Masážou sa ošetruje telo na rôznych úrovniach - fyzickej, duchovnej, duševnej, energetickej, astrálnej atď. Je to proces ako sa cítiť slobodne vo vlastnom tele a vyjadrovaní. Byť pravdivý a autentický. Dovoliť si prežívať všetky pocity, najmä tie sexuálne. Či tie príjemné alebo aj nepríjemné.

Na tantra masáž sa nedá chodiť každý deň. Je potrebný čas na vstrebanie zážitku a dobehnutie procesov, ktoré sa rozprúdili.

Ak chce niekto profesionálne praktikovať tantra masáže, tantra sa stáva jeho/jej životným štýlom. Tantra ho/ju transformuje každý deň. Je to cesta. Núti nás, či chceme alebo nie, popasovať sa s našimi rôznorodými pocitmi, tieňmi a negatívami, ktoré v sebe potláčame a tantra nám ich vynáša navonok. Preto tantra nie je pre každého.

Keď teda zvažujete, že by ste chceli absolvovať tantra masáž a ide vám iba o fyzické uvoľnenie tlaku medzi nohami, je v podstate jedno, kam pôjdete.

Ak považujete tantra masáž za niečo viac, dajte na svoju intuíciu pri výbere tantra chrámu. Už na prvý pohľad vám bude jasné, že ak sa masérky prezentujú iba v spodnej bielizni či dokonca nahé, majú rozmazané, prekryté tváre, tak to asi veľmi seriózne nebude.

Keď si myslíte, že patríme k profesionálnym tantra chrámom, radi vás u nás uvítame a prevedieme vás vašou jedinečnou tantra masážou. :)  

Objednávajte sa... Pýtajte sa... Prihláste sa k odberu newslettera