Ja to zvládnem sama! Nepotrebujem k tomu muža!

04.01.2018

Aký problém/chyták sa skrýva za tým, keď žena povie "Ja to zvládnem sama, ja nepotrebujem na to muža."?

Prvá vec, čo mi napadne, je, že "Áno, samozrejme, že to zvládneš sama, si predsa silná žena a to bez debaty". Zároveň sa ťa spýtam - s akým typom muža by si chcela byť? S Mužom s veľkým M, silným, sebavedomým, mocným, alebo so slabochom? Predpokladám, že s tým prvým typom.

Skutočnosť je asi tá, že momentálne priťahuješ slabochov. Je tak? A prečo? Pretože Muž sa potrebuje cítiť mužne. Žiaden silný muž ti nevkročí do života ak ho nenecháš, aby sa o teba postaral.

Tvoj argument je - "ja to zvládnem urobiť sama". Čo ak ti poviem, že to je slabošské? Čo ak ti poviem, že spraviť si všetko sama je forma slabosti? Pretože sa tak všemožne snažíš všetkým naokolo dokázať a ukázať ako veľmi si silná. A to ťa vyčerpáva.

Skutočne silná žena to nerobí. Ona nepotrebuje míňať toľko energie na to, aby ukazovala a dokazovala ostatným, že zvládne veci urobiť sama.

Tá najslabšia žena povie - "Potrebujem, aby ste toto a toto pre mňa spravili! Lebo ja neviem ako! Ja to neviem, no tak, pomôžte mi!"

O úroveň vyššie je žena, ktorá hovorí - "Ja to zvládnem urobiť sama! Nikoho k tomu nepotrebujem!"

A o úroveň vyššie je žena, ktorá vraví - "Ja viem, že to zvládnem urobiť sama. Ale je veľká zábava, ak to niekto pre mňa spraví." :)

Nerobí ťa silnou to, ak si mužov držíš od tela a vyhlasuješ "Ja ich nepotrebujem". Lebo hádaj čo, ty ich potrebuješ. Muži potrebujú ženy, ženy potrebujú mužov. Život nie je taká zábava bez nich. Takže ak si konečne pripustíme, že sa potrebujeme navzájom, bude nám lepšie.

Ja viem, že nepotrebuješ muža k tomu, aby si bola šťastná. Ale ak chceš zo života dostať maximum a užiť si ho dosýta na rôznych úrovniach, tak áno, pozvi si nejakého Muža do tvojho života. Pretože život by sotva bol taká zábava bez nich a ani oni by nemali takú zábavu zo života, ak by nemohli okúsiť byť v tvojej kúzelnej blízkosti.

Tak sa hraj, skúmaj seba a život :)

Marianna

www.tantramarianna.eu                                                                             

zdroj: Matthew Hussey 


>>> Čítať ďalšie články <<<